O konferencii
Partneri Erasmus+ projektu „Multidisciplinary support of positive changes within families in difficult situations“ pripravili medzinárodnú konferenciu „Multidisciplinárna spolupráca pri podpore pozitívnych zmien u rodín“.
Medzinárodná konferencia „Multidisciplinárna spolupráca pri podpore pozitívnych zmien u rodín“ sa zameriava na hlavné ciele Vlády SR v oblasti duševného zdravia. Obsah konferencie reflektuje na inkluzívne procesy multidisciplinárnej spolupráce pri poskytovaní priamej a adresnej podpory rodinám.
Na podujatí chceme predstaviť výsledky výskumu faktorov efektivity multidisciplinárnych tímov a posilňovanie prepojenia vzťahov kľúčových aktérov na všetkých úrovniach multidisciplinárnej spolupráce (mikto-mezo-makro) v dotknutých medzirezortných systémov ochrany duševného zdravia, inklúzie a kvality života.
Čo je to multidisciplinarita? Ako môžeme budovať multidisciplinárny tím spolu s rodinou? Podľa čoho spoznáme multidisciplinárne praxe? Aké sú naše zručnosti a reflexia pri multidisciplinárnej spolupráci? Delíme sa o sebaskúsenosť v multidisciplinárnom tíme? Potrebujeme pre tím supervízora, mentora?
Medzinárodná konferencia otvára témy, ktoré sa týkajú budovania funkčnej multidisciplinárnej spolupráce potrebnej pri systematickej podpore duševného zdravia komunít. Tiež témy o pozitívnych zmenách u rodín v ťažkých životných situáciách, kde je nevyhnutné hľadať vnímavé a nestigmatizujúce riešenia duševných ťažkostí. Súčasťou konferencie sú príspevky nielen odborníkov z oblasti psychológie, školstva, zdravotníctva a sociálnych vecí, ale i laických poradcov, peerov a ľudí so sebaskúsenosťou.
Účastník v praxi uplatňuje inovované kompetencie zamerané na multidisciplinárne riadenie pozitívnych zmien v oblasti školskej úspešnosti a ochrany duševného zdravia. Uplatňuje kompetencie pre multidisciplinárnu spoluprácu (týkajúce sa rolí, tímovej spolupráce, hodnôt, interpersonálnej komunikácie a i.).
Program a priebeh konferencie
Formou videopríspevkov, moderovaných diskusií a workshopov sme spojili multidisciplinárne tímy z ČR a SR, aby zdieľali svoje poznatky a skúsenosti z multidisciplinárnej spolupráce pri podpore pozitívnych zmien u rodín.
čítať podrobný program
V rámci konferencie vystúpia aj naši partneri Loek Schoenmakers (Holandsko) a Ben Furman (Fínsko), ktorí aktívne pôsobia v rámci rozvoja školskej úspešnosti a duševného zdravia.
Moderátormi živých dialógov v pléne i workschopoch budú projektoví lektori:
Časový harmonogram:
10,00 – 11,00 otvorenie konferencie
11,00 – 11,20 prestávka
11,20 – 12,30 workshopy v paralelne bežiacich sekciách
12,30 – 13,30 obed
13,30 – 15,00 workshopy v paralelne bežiacich sekciách
15,00 – 15,20 prestávka
15,20 – 16,30 workshopy v paralelne bežiacich sekciách
16,30 – 17,00 ukončenie konferencie
Konferenčný jazyk:
angličtina, čeština a slovenčina
tlmočenie z angličtiny bude zabezpečené
Konferencia je pre všetkých účastníkov zadarmo.